Ви є тут

Будівництво

Нарешті дійшли руки до створення цього сайту. Треба з чогось почать - почну з будівництва. Ось уже 5 місяців ми (я, Оленка, Аліса та Єва інколи) живемо в свіжезбудованому будинку. А все почалось в далекому 2008...

Фундамент

Перший поверх

Другий поверх

Дах


Фундамент

Почалося з того, що екскаватор зняв верхній родючий слой ґрунту (вибачте за якість - знімав комунікатором):

Через це постраждала рівність поверхні і було важко викопати рівний фундамент. Але ми викопали:

З.І. Яка ще "блондінко" (виключно за кольором волосся) буде з лопатою в руках допомагать своєму хозбентові??? Тільки моя Оленка на це здатна!

Потім купили бетономішалку в Новій Лінії, привезли щебня, піску і цементу та залили фундамент врівні з землею. Перед зимою ще встигли купити фундаментні блоки (через Генадія - ціна гарна) виробництва Ковальської і покласти їх поверх залитого фундаменту. Також поварили арматуру (вперше і востаннє - арматуру тільки в'язать) Так і перезимували:

На весну зробили опалубку - вирівнять зтяжкою нерівно покладені блоки (згадуємо, що у всьому винен бульдозер)  і залили це добро бетоном.


Перший поверх

Здається, це була якась відпустка... Або просто вихідні...

Почали будувати перший поверх. Було важко - відсутність досвіду роботи з цим будівельним матеріалом, та і малий досвід будівництва взагалі. Блоки купили ще взимку (ціна, здається, нижча була тоді). Арматура залишалась ще від запасів на фундамент, але докупили з київської металобази ще півтони. Цемент купували по місцю по 20 мішків.

Ну, почали. Ріжемо арматуру:

На фундамент, попереднь вкритий гідроізоляцією, викладаємо перший ряд блоків. Тут важливо зробити все рівненько і по рівню..

Тоді ще задумувались: "ну і яку фігню сюди втулить?..":

Врешті, виклали і вирівняли по периметру перший ряд блоків, залили його бетоном.

На наступний день залили два ряди:

Працювали всі, працювали за двох:

Працювали допізна - самий кайф (не жарко, тільки комарі достають):

Врешті, тижня за два, вивели стіни першого поверху на потрібну висоту. Купили газобетон Аерок і вигнали (точніше батько вигнав) внутрішні несучі стіни. Повéрх газобетону зробили армовану бетонну стяжку.

Залили фундамент і вигнали (знову таки батько) колону під балкон:

Від стіни до колони кинули двутавр, на який має лягти плита.

Підзаробили грошей та купили (знову таки у Генадія) плити перекриття виробництва Ковальської. І якщо фундаментні блоки були якісні і без нарікань, то плити не сподобались - десь арматура стирщить, десь сколи і поверхня нерівна. Але поклали їх на наші стіни і на цьому закінчили в цьому році будівництво.


Другий поверх

Взимку, знову таки, закупили термоблоків (на цей раз купили не фуфло, а Валькірію - з них будувать одне задоволення) і арматуру. Як тільки зійшов сніг і стало тепло - протянули в хату водопровід. Почали будувати другий поверх. Перший ряд знову дався важко - плити поклали не зовсім по технології і треба було вийти на рівень. Для цього використовували залишки старих фуфлових блоків. Другий ряд також дався нелегко - треба було стикувать старі блоки з валькірією ("паз" з "шашечками"). А далі все пішло як по маслу. Єдина особливість - пісок, щебінь і цемент викидували на 2 поверх (от і класно що бетонне перекриття: чан піску, чан щебню краном висадили - і працюй) і замішували прямо там.

Вигнали зовнішні стіни знову тижня за два. Внутрішні несучі та перегородки виконали, вже традиційно, з аероку.


Дах

В лісництві замовили 8 кубів сосни, попиляли на пилорамі недалеко від об '\єєкта'єкта на брус потрібних розмірів: 100х200 - над перегородками; 100х100 - мауерлат; 50х150 - основний брус перекриття і крокви. Обрізки пустили на дошку шильовку. Все це добро привезли в двір, покорували і склали сушить. Так воно полежало місяць-другий.

Сказать по правді, кровлю робить я боявся. Це для мене було шось незвичне. Але почитавши літературки та з батьковою підтимкою (і під його чітким керівництвом) зробили каркас.

Оленка з Алісою, по черзі, обробляли деревину пропиткою (від плісняви і жуків):

Доки ми стругали, пиляли, стукали і грюкали. Кнули цвяхи, вирівнювали, знову грюкали і стукали - робили вальмовий дах:

Набили дошку обрешіткою і занялись пилянням/прибиванням OSB. На цей час ми вже купили і OSB на суцільну обрешітку, і єврорубероїд на підкладочний ковер, і бітумну черепицю.

У тестя взяли лобзіка (мій black&decker вдало здох), а потім і собі купили нового Інтерскола і такого ж шуруповерта. Промучились з OSB довго, але це було лише початком:

Справжні кровельні роботи почались з єврорубероїда. Вітер його зривав, не даючи закріпить. Слизька OSB теж вставляла палки в колеса, але ми з Яриком мужньо працювали не покладаючи рук, висячи на страховці:

Монтувать бітумку допомогла Оленка - якби не вона, я би не справився:

Останні штрихи - аератори для вентиляції:

Так ми закінчили кровлю. Думали за 2 тижні впораться, та витратили в сумі не менше 2 місяців. Виявилось, не так це вже і легко...

Тепер можна було і вікнами зайнятись. Тендер вже був проведений - вибрали АльтаВікна. Але ГазКонтора "обрадувала", що в котельні треба вікно. Довелось взять перфоратор, болгарку і кувалдочку у руки:

З вікнами все просто: замірник виміряв пройоми, Оленка підписала договір і заплатила задаток, через тижня два вже почали шось монтувать:

Пізніше довезли вхідні двері. Але аркове вікно - з ним не поспішали. Вже по договору всі строки вийшли, а його не везли. А коли врешті привезли, то монтажник був один (без напарника) і мені довелось йому допомагать. Справедливості заради треба сказати, що за вікна ми розрахувались повністю ось тільки тиждень назад і після добрячої знижки.

І от результат за 2010 рік:

Отакі ми молодці, "коробку" вигнали ;)

Далі зробили підлогу на першому поверсі, тесть розвів електрику, зпаяли з Яриком і Оленкою опалення - і живемо.

Дякую всім Шереметам, Масюкам і Семерякам за допомогу (фізичну і фінансову)!

Додати коментар

Filtered HTML

  • Дозволені теги HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Plain text

  • HTML теґи не відображаються
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.
CAPTCHA
Ви людина?
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.

(c) sheremet.org 2009-2015 Powered by RuBlin Team